| anonim_4396 a întrebat:

A facut careva de aici endoscopie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai aplecat pe o parte (aveam un fel de suzeta care imi tinea gura deschisa cu o gaura in mijloc) dupa a intrat rama, arata ca un cablu electric lucios cu o lumina si o camera in cap, am ragait de cateva ori din cauza gazelor ce ieseau prin esofag dar aveam gatul amortit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu. Și urmează să mai merg în curând. Polipi.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Noroc. Eu nu am avut probleme, te simti mai bine dupa decat inainte.

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu se pune problema de a te simți bine. Acesști polipi, tumori, pot deveni cancerigeni. După aceea se împrăștie cancerul în tot corpul și te cureți.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Zic in ziua aia dupa procedura. Ca asa nici nu simti cu sau fara cancer

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu. Este foarte neplăcut, neplăcut, nu dureros, când bagă dispozitul în tine. Dar după acea nu simți nimic deosebit, imediat după ce termină.

| Freya1 a răspuns:

Dacă te interesează cum se face e cam scarbos, dar nah.
Ti se da cu un spray de amorțit in gât, ti se baga un tubulet in gura pe care trebuie sa il ti cu dinti si mana prin care iti introduce un furtunas subtire( ce are in capat o camera) până în stomac si nah, prin burta.Iar pe un ecran vezi ce e pe acolo.

| anonim_4396 explică (pentru Freya1):

Mi-a spus ca e cu sedare, nu stiu ce inseamna aia, probabil anestezie

| Freya1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Anestezie locala probabil.

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Te adoarme adica sa nu simti nimic in timp ce doctorul te examineaza. Ai probleme cu stomacul si trebuie sa faci sau de ce?

| anonim_4396 explică (pentru Drimmero):

Era apa in stomac la ecografie dar asa nu simt nimic

| Frank51 a răspuns:

A făcut maică-mea, pe o scară de la 0 la 10 este un 7 de nasol.

| anonim_4396 explică (pentru Frank51):

Cum a fost dupa?

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Te doare puțin, dar cel mai rău este în timp ce ai furtunul băgat pe gât și ai reflexul de vomă, și stai așa minute bune. Se poate face și cu anestezie.

| Julia1188 a răspuns:

Iubitul meu a facut. A cerut sa i se faca anestezie si nu a simtit nimic, dupa a avut o usoara jena in gat, nimic altceva. Cere anestezie, fara este destul de nasol.

| Jus7t a răspuns (pentru Julia1188):

Mișto poza de la avatar, ai onlyfans? smug

| anonim_4396 explică (pentru Julia1188):

Aia ce inseamna? esti constient?

| Julia1188 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu a fost constient. A fost adormit o perioada scurta de timp.