| Radandam a întrebat:

A făcut cineva dintre voi DDS TEST RAPID ANTICORPI IGG/IGM Covid-19? L-ați făcut acasă? Rezultatul la acest test poate ieși corect într-un procent mare având în vedere ca se recoltează sângele din deget? Și ce anume îți spune acest test? Dacă ai avut covid in trecut și ai anticorpi? Dacă ai in prezent?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu nu recomand niciun test rapid pentru ca stiu persoane care au facut teste rapide la clinici deci la personal calificat si a iesit rezultatul negativ, iar cand au facut testul PCR a iesit pozitiv, deci testele rapide sunt o gaselnita de rahat de a mai stoarce lumea de bani.
Ori faceti test PCR ori numai faceti ca dati bani aiurea pe aceste teste rapide indiferent ca sunt din sange, sau asemantoare cu cel pcr ca se iau din gat si nas.
Iar tu draga radandam ti-am mai spus esti ipohondru tot te temi de ceva si faci o multime de intrebari pe tema asta ca ai avea ceva.
Nu ai covid ca nu ai simptome, nu ai facut febra peste 37, 3, nu te simti rau general, ai gust ai miros etc deci nu ai nimic dar tu crezi ca ai. Eu la toti care sunteti asa va recomand un control la cap fara sa jignesc, pentru ca problema e de la cap la cei care isi inchipuie ca au toate bolile mereu.

| Radandam explică (pentru Simpatic):

Și simptomele de durere de cap, sunt de la ipohondrie?

| Floridori a răspuns (pentru Radandam):

Ipohondria poate genera simptome cu manifestare reala.

| Simpatic a răspuns (pentru Radandam):

Asta nu stiu dar ti-a raspuns floareasoarelui care este mai abilitata in domeniu decat mine, deci daca dansa zice ca se poate inseamna ca se poate.