| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU,
Vreau sa imi fac un test de anticorpi covid. Vaccin nu am facut, iar prin boala nu am trecut sa simt. Dar poate am fost vreodata asimptomatică. E cam ciudat totusi ca n-a luat nimeni pe langa mine dar eu incerc. Credeti ca sunt sanse sa am anticorpi? Eu sunt o persoana care nu vrea vaccin dar nici covid asa ca as fi mai linistita daca as sti ca am anticorpi. Vad ca la synevo nu e asa scump un test si as incerca. Voi ce parere aveti?

Atenţie! Problemele medicale necesită asistenţă/consult specializat, vă recomandăm să apelați la acest tip de consult pentru diagnostic și tratament. Sugestiile utilizatorilor TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical.

Psihologii voluntari din secțiunea Coronavirus răspund doar întrebărilor legate de ce simțiți în această perioadă, întrebări care au legătură cu starea voastră psihică în contextul pandemiei.
Pentru informații oficiale despre pandemia de coronavirus folosiți site-ul https://stirioficiale.ro sau alte surse validate de autoritățile statului.
6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce parere sa avem? vrei sa iti faci, fa-ti. Dar anticorpii aia de la boala vor diparea odata si tot va trebui sa te vaccinezi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si totusi acum 1 saptamana avusei deja covid si iti scosesei certificat. Azi te ai razgandit?

| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

laughing tu ce crezi ca pe TPU imi zic povestea vietii asa cronologic? Nu, eu pun niste intrebari pentru mama pentru tata pentru prieteni pentru cine vreau eu, dar scriu in numele meu ca nu e problema nimanui pentru cine intreb eulaughing) cine vrea sa raspunda bine...

| Felys a răspuns:

Ieri am ajuns la urgenta pentru alta problema decat covidul si pe toti care erau acolo care nu aveau vaccinul ii certau medicii.Doamne fereste sa ai nevoie la medic din orice alta cauza sa nu fii vaccinata, nici nu se uita la tine. Faceti toti vaccinul pentru ca mie mi-a salvat efectiv parintii care sunt batrani si foarte bolnavi cu tot felul de boli si cand au facut covid au trecut ca printr-o simpla viroza datorita celor 3 doze de vaccin anticovid.Doar cei caposi care nu vor sa accepte realitatea mor si sunt multi si vor continua sa moara pentru ca fac parte din lumea 3a

| Werrich a răspuns:

Părerea mea e sa te vaccinezi.

| Ka0ru a răspuns:

Nu te supara ca iti spun dar cam e risipa de bani daca nici nu esti sigura ca ai trecut prin boala. Cel mai bine te vaccinezi ca sa scapi de o grija. Eu am avut covid recent si daca nu eram vaccinata cine stie cum ajungeam (asa a fost doar ca o raceala cu o singura zi mai nasoala).
Numai bine!