| anonim_4396 a întrebat:

A încercat careva ulei de Cannabis CNB pentru depresie, anxietate? Are beneficii sau e doar marketing?
Cum pot opri tremurul acela cauzat de anxietate sociala? Ca deja m-am saturat sa tot iau xanax, poate ma duc pe copca de la ele ca iau de mult timp juma de pastilă pe zi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu zic să înlocuiești pastila cu alergare, plimbare, cu cățel sau fără, câțiva km pe zi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Daca vrei poti vorbi cu mine despre problemele tale stiu prin ce treci dar lasa-mi o adresa de email ceva ca sa vorbim.Salut!

| Dandinelle a răspuns:

Mda xanax-ul luat de capul tau nu e indicat absolut deloc. Exista sute de studii legate de uleiul respectiv ca ar merge, si nu e doar marketing iar la fel exista studii prin care se arata ca multe medicamente sunt pentru a trata doar simptomul si nu problema. Pe langa asta gandeste-te ca daca vrei sa schimbi ceva, schimbarea vine din interiorul tau mai intai. Degeaba bagi pastilute etc daca tu nu iti dai seama ca trebuie sa depui un efort, diferit, extra sa schimbi ceva. Formeaza-ti o noua rutina, mai sanatoasa, benefica. CBD-ul este benefic pentru corp, mai ales ca e mult mai natural decat pastilutele