| llllllllllll a întrebat:

A luat cineva Duphaston? Dupa cat timp v-a venit menstruatia? Eu am luat timp de 10 zile, o pastila la 12 ore, iar astazi le-am terminat. Inca nu mi-a venit menstruatia? Ce se intampla? Trebuia sa-mi fi venit pana acum? Sau de acum incolo sa ma astept sa imi vina?
Multumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Menstruatia trebuie sa-ti vina la 2-5 zile de la intreruperea Duphastonului. Fiindca lipsa lui (adica a progesteronului) declanseaza menstruatia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am luat si eu timp de 3 zile si azi e a 4 zi dupa tratament si nimic am fost la dc si mi-a zis sa astept dar cit? ...nu esti singur ain situatia asa... multa bafta raluca.