| ChiukiuHamsler a întrebat:

A mai avut cineva atac de panica incat sa nu poata dormi deloc noaptea? M-am dus pe la psihologi dar nimic. Voi cum ati scapat? Nu mai pot suporta asta

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Melatonina sau optisomn este remediul pentru un somn linistit

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi de data asta la un medic psihiatru, daca un psiholog nu te-a ajutat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Xanax e bun, anxiar etc.

| StefanIlAreMare a răspuns:

Trece de la sine, ignor de 3 ani…

| Moggy a răspuns:

Exista vreun element specific care te deranjeaza noaptea? (Gen prea multa lumina, zgomot, ti-e cald, nu poti dormi daca ai tai sunt treji etc.)

| ChiukiuHamsler explică (pentru Moggy):

Ma gandesc la cateva elemente rele care tin de fratele meu

| Moggy a răspuns (pentru ChiukiuHamsler):

In cazul asta situatia e mai complicata. Singurul lucru pe care poti sa il faci e sa te impaci cu acele idei ceea ce e extrem de greu. In principiu psihologii au treaba sa ajute in astfel de momente, dar asta depinde cat de bine sunt ei pregatiti. Ce sa zic, incearca sa te interesezi de un psiholog foarte bun, sau sa vorbesti cat mai mult cu persoanele dragi tie.

| Moggy a răspuns (pentru ChiukiuHamsler):

Poti chiar sa imi dai mesaj mie daca vrei sa vorbim idk.

| Andree2234 a răspuns:

Mai bine te-ai duce fara nicio rusine la un psihiatru el te poate ajuta cel mai mult si bine in aceste momente si sa iti dea un tratament medicamentos.