| CarolineD56 a întrebat:

Bună ziua, va rog sa ma ajutați cu un sfat ceva. De o luna ma trezesc noaptea, nu pot dormi bine, ma trezesc în atac de panica. Am fost răcită, si m-am speriat sa nu fie ceva grav, si de atunci tresar noaptea, nu pot dormi suficient, ziua mi e rău pentru ca nu ma odihnesc. Am încercat somnifere pe baza de plante dar n au niciun efect. La psiholog nu îmi permit sa merg momentan.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Va trebuiis a te linistesti singura fiindca de la o raceala nu moare nimeni, deci nu face sens sa faci atacuri de panica de la atata lucru, care oricum a trecut.
Totul depidne de tine, sa INTELEGI ca a trecut si nu ti s-a intamplat nimic atunci, iar acum, chiar esti f bine, deci NU ti se poate intampla nimic rau, dimpotriva!
Autosugestia ajuta!
sanatate multa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce anume îți este frică când te trezești?

| Avrămuţ_Alexandru_George_1985 a răspuns:

Bea o cană de lapte cald înainte de culcare și va fi bine