| Gabrielamaria2000 a întrebat:

Absorbante bune și care protejează bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| noname2021 a răspuns:

Eu folosesc de la Deliplus.Sunt foarte bune, mai ales absorbantele "de noapte", pe care eu le folosesc si ziua din cauza menstruatiei abundente.

| bbnnmm a răspuns:

Eu le prefer pe cele de la Bella sau Libresse. Înainte foloseam Always, dar mai mereu mi se întâmpla să mă pătez pentru că am o menstruație foarte abundentă (în primele zile), iar cele de la Libresse sau Bella fac față fluxului meu.

| Adry05 a răspuns (pentru bbnnmm):

Ce varianta iei de la Libresse sau Bella?

| bbnnmm a răspuns (pentru Adry05):

Nu știu ce denumire au, dar mă uit la capacitatea de absorție pe care o au, picăturile ălea de pe ambalaj indică ce capacitate de absorție au absorbante, dacă știi. Și le iau pe cele cu capacitate mare, cu cât mai multe picături.

| Adry05 a răspuns (pentru bbnnmm):

Ok, si zici ca-s mai bune decat alea de la always? Le-as incerca si eu

| bbnnmm a răspuns (pentru Adry05):

Eu îți sugerez să încerci, că nu pierzi nimic. Mie mi se potrivesc și mă simt confortabil cu ele, și sper să te simți și tu.

| Adry05 a răspuns (pentru bbnnmm):

Pai de aia te intreb daca ti se par mai bune decat cele de la always, ca sa stiu daca merita sa incerc sau nu laughing si eu am destul de abudent si uneori alea nu fac fata si de aia te intrebam ca am vazut ca ai zis ca nici la tine nu faceau fata

| bbnnmm a răspuns (pentru Adry05):

Scuză-mă, credeam că era clar din răspunsul inițial că le consider mai bune decât cele de la Always. Deci, da, mi se par cu mult mai bune cele de la Bella, Libresse.

| Adry05 a răspuns (pentru bbnnmm):

Super, o sa incerc, mersi de recomandare, si dintre Bella si Libresse pe care le consideri mai bune?

| bbnnmm a răspuns (pentru Adry05):

Sincer, nici nu știu care e diferența dintre ele. Când îmi iau, le iau pe cele care îmi sar în ochi mai repede de pe raft (dintre Libresse și Bella). Dar în ultimul timp, de la Libresse am folosit. Încearcă Libresse.