| Miana_5887 a întrebat:

Acum 2 zile am căzut de pe scuter(eram la plimbare cu un vecin), și roata cum era încă în "mers" mi-a venit la glezna de la piciorul drept! M-am dat cu rivanol și cu iod, însă nici un efect! Rana este mare, și cam ustură. Ieri dimineață mi s-a învinețit și mi s-a umflat glezna un pic, dar astăzi e mai bine! Dar mă deranjează faptul că nu pot pune piciorul tot în pământ, pentru că începe să mă doară până la genunchi! Ce îmi recomandați?! Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Anthaeus a răspuns:

Mergi cat de repede poti la spital. Nu-ti face nimic decat sa te dezinfecteze, iti face radiografie daca spui ca te doare pana la genunchi si probabil o sa te intrebe detalii despre accident. In orice caz nu mai sta fara interventia unui specialist. Go!

3 răspunsuri:
| Alexandra. a răspuns:

Incearca cu gelul,, Puterea ursului'' sau,, Diclofenac''! Succes!:*

| Miana_5887 explică:

Vă mulțumesc, am venit acum de la spital, am mers la urgențe. mi-a zis că am plagă erodată infectată, mi-a curățat rana și mi-a pansat glezna. Mi-a dat și tratament 5 zile cu oxicilină și biseptol, iar miercuri la control, pentru o radiografie! Vă mulțumesc pentru răspunsuri, și sper să fie totul bine!

| Andrei095gmr a răspuns:

Spitalul e cea mai buna solutie