| blaablaablaaa a întrebat:

Acum 2 zile am facut frebla la lombari si ma cam doare colana cand ma aplec sau fac unele miscari mai bruste, are de a face cu asta? Iar daca da stie cineva cat ma va tine aceasta durere sau cum o pot remedia in cel mai scurt timp?

NU imi mai raspundeti sa ma duc sa vizitez un medic ca doar de asta postez aici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

Trece. De la sport? In principiu ar trebui sa mai faci sport ca sa scoti febra.

| blaablaablaaa explică (pentru KodrutZ):

A inceput sa ma lase asa usor, usor.

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
sigur ca cauza poate fi si din cauza miscari bruste, pentru ca te-ai fortat, dar nu pot sa-ti spun sa nu mergi la medic, trebuie sa consulti un medic dC durerea persista, asa ca megi cat mai repede la medic, pentru ca poate fi vorba si de o infectie, si trebuie sa consulti un neurolog si sa intrebi daca, este nevoie de o punctie lombara, si de o tomografie computerizata, pentru a preveni problemele si complicatiile.
O zi buna.