| YoMsG a întrebat:

Acum 3 zile am fost la medic cu o durere.Ma durea spatele si fundul cand stateam jos.Mi-a spus ca e un muschi care e tare ca piatra pentru ca n-am facut deloc miscare.Mi-a dat tratament si iau:wobenzym, mydocalm si ceva de facut un apa aflamil.De doua zile simt ceva constant in partea stanga,e ceva care doare putin spre deloc,dar care e foarte stanjenitor,imi creeaza o stare foarte neplacuta,cam in aceeasi zona cu atunci cand ai dureri de apendicita, doar ca pe stanga, e pancreasul? M-am gandit ca de la aceste pastile este.Am evitat se mananc sarat,acrituri, sa beau sucuri acidulate, acool. Aveti vreo idee? Nu ma pot duce la acel medic pentru ca e din alt oras unde am fost eu pentru ca la mine-n oras nu-i spital si tocmai dupa 3-4 as putea sa ma duc la acel medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Partea stanga include o mana, un picior, jumatate de cap cu un ochi, o nara, jumatate de gura si dantura, un plaman, un rinichi si multe altele. Unde in partea stanga?
In rest, ce a zis ALGator.
Multa sanatate.

| ALGator a răspuns:

Poți întrerupe tratamentul. Durerea va dispărea oricum.
Nu sta la pat, nu te cocoli. Mergi, fă mișcare atât cît poți, dar în niciun caz deloc.
Trece.
PS. Nu spui ce diagnostic ți a pus.
Citește întotdeauna prospectul medicamentului!

| YoMsG explică (pentru ALGator):

O sa incerc sa opresc cateva zile acest tratament sa vad ce se intampla.