| maria344556 a întrebat:

cat timp nu ai voie sa bei sucuri acidulate dupa apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Dupa 3-4 luni de la operatie.

| William a răspuns:

Nu este recomandat sa bei sucuri (acidulate sau nu) din comert chiar daca nu te-ai operat de apendicita. Pe langa cantitatile mari de zahar pe care le contin, sucurile acidulate au si acid fosforic.

| SilviaPunct a răspuns:

De fapt la carte scrie 2 luni.

| maria344556 explică (pentru SilviaPunct):

Si daca am baut deja, o sa patesc ceva? a trecu 1 luna d la operatie

| SilviaPunct a răspuns (pentru maria344556):

Nu ai patit nimic pana acum, vei supravietui. laughing Pupici.