| William a întrebat:

Am o intrebare: daca mananc seminte de floarea -soarelui fara coaja fac apendicita? Dar daca mananc alune de padure?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andreea2011 a răspuns:

Poftim,de unde ai mai auzit si prostia asta,dar cum sa le pananci cu coaja? nu faci nici o apendicita, si nu mai sculta toate prostiile, ca nu faci!

5 răspunsuri:
| nikol a răspuns:

Depinde... Eu mananc in fiecare zi seminte multe si nu am patit nic pana acum...

| dan_2834 a răspuns:

Nu e adevarat.Eu nu am mankat seminte.Foarte rar poate am mankat si uite ca am facut operatie de apendicita.Nu au trecut nici 2 luni de atunki.Mananca fara nici o grija.Cand va veni momentul sa o faci, o vei face operatie.Nici eu nu ma asteptam...si uite.Deci.fara griji! pa

| VaRogAjutor a răspuns:

William nu poti face apendicita daca manainci fara coaja! Doar daca maninci cu coaja poti face apendicita! Alunele de padure se pot manca cu coaja rosie {in nici un caz cu coaja tare}Mananca Sanatos!

| cory_1065 a răspuns:

Vreai ori nu oricum odata si odata ai sa ai ampidicita, asa ca nu te tema ca nu e atit de strasnic cum iti pare

| picox a răspuns:

Glumesti nu? Nu faci apendicita de la seminte. Apendicita nu apare neaparat cu motiv, unii fac regim si se trezesc la spital altii mananca orice porcarie si sunt bine mersi.