| UmbraDeVulpe a întrebat:

Acum cand mergi la spital trebuie neaparat sa accepti sa ti se faca testul covid daca vrei sa fii ajutat, ca altfel nu te ajuta nimeni? Sau inca nu s-a ajuns pana aici, sa nu te ajute nimeni pentru ca ai refuzat testul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Care ar fi problema?

| Violleta2022 a răspuns:

Asta este regula care se practica obligatoriu in orice spital din lume, la ora asta.

Ca-n in fond vorba de protectie medicilor si a asistentelor nu a ta... ca de tu esti nebun sa fii infectat si sa refuzi testul, atunci nu ai ce cauta la spital sa infectezi pe toata lumea.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Da, si bine fac, ca-n fond este decizia ta daca vrei ajutorul lor, nu vice versa!

| Violleta2022 a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Pana la urma se pune in cumpana viata ta, cu nebunia ta, care nu vrei sa te vaccinezi sau testezi si viata catorva sute de oamnei pe care ii poti contamina, daca esti contagios si ii infectezi pe toti, condamandu-i la moarte.

Cei care refuza sa faca ce trebuie, se auto-elimina siguri.
Asta este mentalitatea celor de afara si dupa cum vad o adopta si Romania.

Eu daca nu ma vaccinam nu puteam sa fiu operata de cancer. Nu am avut de ales si m-am vaccinat ca altfel eram deja moarta de acum 2 ani. Deci, alegerea ne apartine noua, daca suntem idioti sa murim precum niste idioti, sau acceptam conditiile impuse, ca sa fim tratai si sa supravietuim.
Dar probabil tu nu esti in stare de moarte si viata ca sa intelegi aceste lucruri, de aceea nu-ti pasa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu cred ca se mai fac atat de multe teste covid in spitale cum se faceau in floarea pandemiei. Si daca e urgenta sigur nu iti fac prima data testul si apoi daca ajungi in stare grava la spital de ce spanacul masii ai reufuza un banal test?

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Stai linistit nu iti ia oculta mondiala tie mostre de adn.

Off, saracii medici, ce mila mi e de unii cand dau peste pacienti ca tine, cata munca de lamurire trebuie sa duca cu fiecare popandau din asta ca sa il faca bine

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Sa zicem ca s-au facut cam 1 miliard de teste in lume, asa aproximativ.
Cate creiere ai auzit ca au fost lezate?
1? 2? 100? 234?

Crezi ca iti lezeaza tie creierul? Daca crezi asta stai linistit nu are ce sa iti lezeze.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Asta ti-am explicat in primul raspuns destul de clar.