| JuliaDiv a întrebat:

Acum cateva zile am alunecat pe gheata si m-am lovit la umar. Deci nu am o vanataie, sau sa fie inrosit, nimic... Dar in schimb ma doare foarte tare, iar cand il misc se aude pocnind. Ce credeti ca e? Nu-mi spuneti sa ma duc la medic, sau ceva de genul, ca am mai avut o situatie anul trecut in care era acceasi situatie numai ca la antebratul drept si inca mai am dureri acolo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

E absolut necesar sa te vada un medic; poate ai o luxatie, o fractura. Mergi la Camera de garda ortopedie.http://www.i-medic.ro/boli/luxatia-de-umar-sau-luxatia-scapulo-humerala

| Valentyna290497 a răspuns:

Fracturat sigur!

| vasy2002 a răspuns:

Daca te doare foarte tare cand incerci sa il starangi si abia il poti misca este posibil sa fie fracturat
ar am patit si eu ceva in acest sitl dar am folosit niste creme si mi-a trecut cam in 1-2 saptamani
funda?

| andra1elena a răspuns:

S-ar putea sa ti se rupt osul, asa cred eu. Dar sincera sa fiu ar trebui sa mergi la medic.

| Dolcinessa a răspuns:

Cred ca picorul tau este fracturat.