| Don714 a întrebat:

Acum cateva zile mi-a curs sange din nas. Si acum in locul de unde mi-a curs sange s-a uscat si e ca un muc dar facut din sange acum daca il rup ma ustura putin dar in 10 min e la loc ca se uda locul ala iar cu sange si se face la fel, parerei? Ma deranjeaza, daca ating nasul ma doare intr-un fel... cine ma ajuta are FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Dupa 2 zile cand il dai jos nu mai curge

| dannyel86 a răspuns:

E o mare tentatie sa te scobesti in nas. Ni se intampla tuturor. Si simtim nevoia si cand curge sange. E recomandat sa eviti sa bagi in nas degete si alte obiecte pana se inchide buba, se usuca si nu mai curge sange. Se usuca si in final cade, dar numai daca ii dai pace cateva zile. Sufla nasul in batiste si servetele, fara sa te stragi de nas sau sa te scobesti, ca sa-ti treaca mai repede.

| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil pentru ca acolo este rana care a facut crusta, la fel ca orice rana pe care o facem in orice alta zona a corpului.
Incearca sa nu te mai scobesti in nas si sa nu iti mai desprinzi coaja.