| maradona10 a întrebat:

Acum ceva timp am avut o raceala puternica si dupa aceea cand dadeam de aer rece tusam si simt ceva in gat(niste furnicaturi ) atunci cand trag aer rece

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| DaianMarian a răspuns:

In cazul tusei prodictive abundenta este ceva normal, dar la tusea seaca, ai grija, poti face TBC ( asta e cel mai rau caz ), sau poate fii o simpla inflamatie, rosu in gat etc. Mergi la doctorul de familie, eu ti-am spus doar niste scenarii

| Ciumica a răspuns:

Asta este intrebare? Nici semnul intrebarii nu este prezent.

| bogdanrvd a răspuns:

La fel am patit si eu. Dupa o răceală puternică am tușit foarte mult timp...dar mi-a dispărut cu timpul