| Williams_Vanessa_1969 a întrebat:

Dupa o viroza respiratirie puternica si o raceala la plamini de doua luni am peretii gitului in lateral rosii inca si simt o jena usoara la aer rece, ce sa folosesc sa mi treaca? Va rog spuneti mi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| AdrianCov a răspuns:

Pastilele de supt(stepsils, septolete, etc), sunt o prostie.
Pentu raceala iti recomand astfel:
-vitamina c efervescent - 10lei
- echinaceea picaturi (uz intern)- 10 lei
- Flamexin pliculete - 3lei plicul

Iti faci de 2-3-4 ori pe zi in cca 300ml de apa o cominatie de: 2vitamina ce + picaturi de echinaceea(5) + 1pliculet de flamexin.

O sa simti dupa o ora ca esti mult mai ok, iar daca si tusesti, tusea a disparea.