| NuNePasa a întrebat:

Acum ceva timp mi-am cumparat o tigara electronica, multi spun ca poti face la apa la plamani de la ea, dar dupa ce am mai cautat am inteles ca apa la plamani se face doar din infectii si nu are treaba cu electronica. Si pana la urma mi-am cumparat una, acum 5 saptamani mai exact. In ultima saptamana si ceva am vapat mai mult decat obisnuiam, de fapt, aproape constant si de vreo 3 zile am inceput sa am dureri toracice, tuse foarte puternica (productiva), batai rapide ale inimii, stare de rau, tremurat, nu prea pot manca si am greata, deja o foarte mare parte din simptomele pneumoniei. Deci 1. Este pneumonie? 2. E de la tigara electronica? Ar trebui sa o las? 3. Va trece de la sine? Sau daca e de la tigara, imi va trece daca o las? Pe medlife scrie ca trece de la sine in vreo 2 saptamani dar vreau sa ma asigur.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Tigara electronica contine chiar mai multe substante nocive decat cea normala.

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Digikey):

Si eu am fumat o astfel de tigare electronica dar n-am avut probleme cu plamanii de fapt m-am lasat de ea din cauza ca mi-a dat o ameteala la cap atata cred ca prblemele tale la plamani nu sunt cauzate de tigare probabil ai luat un virus din aer sau apartamentu unde stai nu este bine aerisit si ai virusi an aer!

| Digikey a răspuns (pentru iwefgOficiall):

Unii si-au terminat plamanii doar in cativa ani de la tigara electronica.

| iwefgOficiall a răspuns (pentru Digikey):

Ai vazut tu?
La mine nu se simte nimic la plamani!
Si inainte fumam cate 4 tigari normale pe zi nu depaseam deloc!

| Digikey a răspuns (pentru iwefgOficiall):

Ai rabdare.