| Clara1Andreea a întrebat:

Buna ziua! Acum aproape 2 luni am fost la dermatolog si mi s-a spus ca am dermatita seboreica, recent am schimbat dermatologul si de joi am inceput tratamentul cu pastilele Sotret 20g capsule moi si cremele Mask Plus acne gel, Isispharma teen derm gel sensitive. Inainte mi se lua pielea in jurul nasului foarte putin si la sprancene si putin deasupra lor iar de cand folosesc aceste produse mi s-a extins pe obraji si barbie, mi se face pielea rosie si mi se ia pielea. Domnul dermatolog a spus ca pastilele acestea imi vor usca pielea si sa ma dau cu CeraVe dar nu stiu daca e tocmai normal ce se intampla pentru ca tot a continuat sa se extinda si tind sa mentionez ca ma ustura si simt ca imi arde fata cand ma dau cu crema. Nu stiu ce sa mai fac. daca sa continui sau nu, rog seriozitate, va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am dermatita seboreica...a continuat sa se extinda...Nu stiu ce sa mai fac. daca sa continui sau nu"

tot la medic ai răspunsul, NU online. Așa că du-te!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut, si eu am aceeași problema ca si tine, am pielea rosie in jurul nasului si deasupra la sprâncene

si ma dau cu o crema numita miconazol slavia

mie de la nas mi-a trecut si aproape si deasupra sprancenelor poti incerca daca vrei,

te dai in fiecare seara inainte de culcare cu ea timp de 10-14 zile

| IRINACRETU a răspuns:

Bună ziua, vă cer permisiunea de a fi contactat de reprezentantul companiei producătoare a medicamentului Sotret, Terapia. Compania are obligația de a colecta date legate de siguranța tuturor produselor comercializate, în interesul pacienților care le utilizează. În cazul în care sunteți de acord, vă rugăm să transmiteți aici sau pe adresa office@sigurantapacientului.ro datele dumneavoastră de contact (adresa de email). Acestea vor rămâne confidențiale și nu vor fi folosite decât în scopul declarat mai sus.