| anonim_4396 a întrebat:

Acum doua zile am intretinut relatii sexuale cu prietena mea. Niciunul dintre noi doi nu a intretinut relatii sexuale cu alte persoane. Mi- au aparut pe penis niste pete care ustura putin. Acum trei saptamani facuseram sex si nu s-a intamplat nimic. Daca ar avea ea vreo infectie, mi s-ar intampla dupa fiecare contact, nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Logic ca nu. In primul rand nici o infectie nu are transmitere 100%, uneori te infectezi, alteori nu. In al doilea rand riscul de infectii depinde mult de igiena sexuala. daca va spalati mai spuerficial, daca unul dintre voi nu are unghiile taiate suficient de scurt, etc, exista un risc mai mare de infectii. In alta oridine de idei, ea poate sa fi facut o candidoza (de la scaderea imunitatii sau de la antibiotice) in aceste trei saptamani si la anteriorul contact sexual sa nu o fi avut.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, ai o INFECŢIE genitală/BTS ( de la contact sexual neprotejat ).

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermato-venerolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermato-venerologie.

Toate cele bune!

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Iar partenera TREBUIE să meargă la un control ginecologic - vezi alte detalii în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......dupa-ceva/