| Tourniquet a întrebat:

Acum doua zile stateam intinsa pe canapea si m-am ridicat sa ma duc sa-mi iau un iaurt. Cand ma ridica ametesc si vad niste luminite colorate, iar apoi ma asez jos si incepe sa ma doara capul, dar ce mai durere ascutita. Ca si cum eram racita... straight face
Pana la urma, ce am patit? straight face.
Multumesc.`:]

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| marrr a răspuns:

Pfiu, credeam ca sunt singura. Si mie mi se intampla sa mi se innegreasca toata imaginea dupa ce mma trezesc din pat, de pe un scaun pe care am stat mai mult intinsa si vad niste luminitebig grin. Mama mea are tensiunea oscilanta + ca eu cand eram mica am avut anemie, am avut in noaptea de inviere o cadere de calciu, deci cam de la asta se intampla.

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O anemie, o tensiune arterială mică, etc.
Mergi la doctor.
Pa, pa.

| Tourniquet explică:

@icanfindalina, sa nu vrei sa le vezi laughing. sunt punctulete rosii galbene si nu mai stiu... albastre thinking
@iulybmw3, nu sunt indragostita sau poate sunt ca mereu ma uit la ora ceasului cand e fix laughing.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

E vorba de scăderea tensiunii brusc. Tu când stai în pat ai o tensiune o anumite valoare, ridicându-te dintr-o dată tensiunea scade şi se provoacă acele ameţeli. Aşa am şi eu, s-ar putea să ai tensiunea mică. Se consideră că poate fi vorba şi de o lipsă de calciu deşi nu cred. Baftă!

| deeeeeebora a răspuns:

Nu-i nimic grav

| maduts a răspuns:

Lipsa de calciu

| l0riiii a răspuns:

Buna!kissStai linistita.nu e nimic grav. mi se mai intampla si mie cateodata...ai stat relaxata o vreme apoi te ai riicat brusc.nu stiu sa iti dau o explicatie dar sa stii nu e nimic grav.asa ca stai linistita:*:*

| Nimic special a răspuns:

Cred ca ai probleme cu ochii, si mie mi se intampla foarte deswinking.

| ing3ras a răspuns:

Ameteala poate fi din doua cauze, de nemancata si din lipsa de calciu! Pe caldura asta trebuie sa te hidratezi si foarte bine band multe lichide, cel putin 2l pe zi!

| ♥G'eorgik a răspuns:

Asta e pentru ca ai stat prea mult in pat probablil.nu te ingrijora e ceva firesc

| ancan a răspuns:

Asta patesc si eu. anemie sau lipsa de calciu happy

| alexutza697595 a răspuns:

Asa patesc si eu. Sunt anemica (lipsa de calciu). probabil asta ai si tu. Poti sa iti iei de la farmacie calciu efervescent.Are cu mai multe arome si au gust bun chiar toate. Daca nu ai incredere, du-te la medic! Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie mi sa intampla cand ma ridic brusc dar eu nu vad luminite colorate doamne ce naj da sa le vad si eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit prea mult cred eu!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai ridicat prea brusc.Nu e nimic grav.

| break a răspuns:

Esti indragostita