| CosminCAS123 a întrebat:

Acum o luna si jumatate, stateam pe vine pentru ca vopseam un gard.Cand m-am ridicat din pozitia aceea, genunchiul drept a trosnit de multe ori foarte tare si m-a durut tare.Nu am avut niciodata flexibilitate in picioare si ma gandesc ca acesta este motivul principal.Acum,cand alerg nu ma afecteaza deloc, dar inca trosneste, cam de 5 ori la rand, cand ii dau drumul din pozitia "indoit".Nu doare la fel de tare ca la inceput dar tot e deranjant pentru ca mereu cand indoi piciorul trosneste de multe ori.Are cineva idee ce are?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Nu suntem doctori.Mai fa si tu miscare din cand in cand. Putina gimnastica, niste genuflexiuni.

| CosminCAS123 explică (pentru siriusblack98):

Fac multa mișcare, chiar imi fortez picioarele, dar trosnitul asta din genunchi tare cand ma ghenuiesc nu dispare.