| AntoniaOrman a întrebat:

Acum o luna, timp de o saptamana am mancat doar fructe si legume si in saptamana aceea am slabit 7 kg. Dupa ce am inceput sa mananc normal NU le-am pus la loc.Credeti ca este bine ceea ce am facut? (Am ajuns la kilogramele dorite, nu mai incerc astfel de diete)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaMaria00005 a răspuns:

Daca ai ajuns la scopul pee care ti l-ai propus, gata! Este foarte bine ca te-ai oprit. daca ai grija ce mananci categoric nu te mai ingrasi. Normal inseamna si o punga de lotto pizza la un anumit interval de timp sau ceva dulce canva, eu asa fac, poate si tu. Acum daca vrei sa arati si mai bine iti sugerez ca atunci cand ai tip sa faci exercitii de tonifiere si musculatura! Si atunci cand te rasfeti cu ciocolata sunt bine venite. Cauta pe youtube BeFit daca te intereseaza!

2 răspunsuri:
| FuriaGogoasei a răspuns:

In mod normal trebuie sa iesi dintr-o dieta treptat, 7kg intr-o saptamana este prea mult, scaderile bruste din greutate iti pot afecta sanatatea.
Si nu inteleg ce inseamna sa mananci norma, fructele si legumele trebuie sa faca parte din mesele zilnice. Ca sa ai o greutate constanta trebuie sa inveti sa mananci.

| Olga12 a răspuns:

Chiar ai slăbit sau minți? Aș vrea și eu să încerc.