| NowForYou000 a întrebat:

Acum o ora am fost la stomatolog pentru a-mi face un periaj si detartraj. Doctorita nu mi-a spus ca nu am voie sa manac 2 ore. Iar acum am mancat niste cereale cu lapte pentru ca nu mancasem dimineata. Daca ma spăl imediat pe dinti mai are ceva? Ce se intampla daca am mancat dupa o ora de la detrataj? Se intampla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| GdX a răspuns:

Stai linistit ca nu patesti nimic. Spala-te pe dinti dar usor. Pe vremuri nu puteai sa mananci doua ore fiindaca nu se intareau plombele si alte lucrari, acum insa se folosesc ultraviolete pentru a fi cimentate si uscate lucrarile. Mai sunt cazuri cand nu mananci dar cazuri speciale de operatie, de anestezie.