| anonim_4396 a întrebat:

Acum o saptamana am facut sex neprotejat cu un baiat. A fost greseala mea. Cand ar trebui sa imi fac analize sa vad daca sunt ok? Acum sau sa mai astept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| CuriousStuff a răspuns:

Ok din ce punct de vedere? Daca crezi ca baiatul are ceva BTS (boala cu trasmitere sexuala) analizele o sa ti le faci de acum din 6 in 6 luni cativa ani de zile. Pentru ca poti sa fii luat o boala dar BTS-urile se manifesta doar dupa perioade lungi de incubatie, perioada in care toate analizele ies bine. Mergi la medic si urmeaza-i toate sfaturile.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Iti faci un test de sarcina, cumparat de la farmacie nu analize. Peste vreo 2 saptamani.

| Violleta2022 a răspuns:

Abia peste 3 saptamani, dupa ce iti vine ciclul urmator!

| GrigoreVarlam a răspuns (pentru Violleta2022):

De unde ciclu, că e hăndrălău omul. Hahahaha.

| Violleta2022 a răspuns (pentru GrigoreVarlam):

La prima vedere atat nickname-ul cat si mentiunea din textul lui: "am facut sex neprotejat cu un baiat", m-au dus la conculzia ca-i fata.

| QElenaBoghiu a răspuns:

Depinde la ce te referei, la boala sau sa nu ramai gravida

| Yo77 a răspuns:

Sunt baiat. Si da am facut sex cu alt baiat. (El a fost pasiv). Si vreau sa stiu cand trebuie sa ma duc la control.

| Yo77 a răspuns:

Vreau sa ma asigur ca sunt sanatos dupa gresrala pe care am facut-o.

| Yo77 a răspuns:

Tocmai de asta imi e frica pentru ca abia dupa o peripada lunga o sa vad daca sunt ok sau nu...

| CuriousStuff a răspuns (pentru Yo77):

Nu are de ce sa-ti mai fie frica acum, fapta e consumata. Mergi la medic, fa-ti analizele care ti le recomanda si de acum mai multa grija pe viitor. Daca foloseai un prezervativ nu mai aveai atatea griji acum. Data viitoare protejeaza-te.