| anonim_4396 a întrebat:

AJutati-ma si pe mine.am avut gastrita si am luat un medicament.si mi-a trecut dar acum nu mai am un simt la stomac adica cand mananc nu mai simt ca ma satur si manac mult... ce pot sa fac ca sa-mi revin?cryingcrying e foarte greusad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Incearca sa iti educi mintea.Iti impui cam cat crezi ca este necesar pentru a consuma strictul de calorii de care ai nevoie.Cu putin efort si vointa, o sa reusesti.

4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Poate ai helicobacter pylori.
fa un tratament cu argila,gasesti la farmacie,sunt bune pentru gastrita si ulcer,si pentru alte afectiuni,este ceva natural,nu mai baga pastile ca nici alea nu sunt bune.
oricum, fa un control la medic, bafta!

| noktambul a răspuns:

Manaca multe acrituri, prajeli, alimente grase si foarte sarate. O sa-ti revii : o sa ai din nou gastrita laughing

| Nems a răspuns:

Depinde de ce medicamente ai luat, eu am gastrita cronica big grin si iau omez, gastrofibran si altele...

| Alexa_8901 a răspuns:

Si eu am avut gastrita.problema mea e ca nu imi e foame...stau nemancata ziua intreaga.si nu simt nevoia sa manancstraight face