| frumusetemika2009 a întrebat:

Buna am si eu o teama am niste dureri groaznice de stomac si cand manac si daca nu mananc iar cand ma pun pe burta ma ustura eu am crezut ca din cauza ca m-am bronzat dar au trecut 3 saptamani nu stiu ce sa cred oare sa am ulcer sau gastrita imi este foarte frica ast ras cat mai repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MoreTime a răspuns:

Am avut si eu intr-un timp problema ta, mananca normal, bea multe lichide si incearca sa iei niste suplimente de vitamine si minerale ca sa se regleze treburile de la sine, si spera ca totul va fi bine ^.^ Si asa va fibig grin

2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Problema este foarte serioasa, daca ai gastrita poti sa ajungi foarte usor si la ulcer. Parintilor le-ai spus de asta? Pana una-alta, citeste aici ce zice de acest subiect:
http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/gastrita%20.htm

| Sin a răspuns:

S-ar putea sa ai gastrita. Un exces de acid in stomac.