| Necunoscutu92 a întrebat:

Ajutooor m-a muscat catelul meu (pui) De deget cu un colt m-i-a curs puti sange nu mult dar una dinte faza nasola e ca ei nu au fost inca deparazitați si nu a avut nici un vaccin facut pot sa pățesc ceva? Si a fost luat de pe strada;(.Pot pati ceva

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Cred ca pot fi data ca exemplu ca prostia are leac. laughing Se numesc experiente de viata. Lasa-ti copii sa se exprime. Daca le subliniati ca sunt prost, in cel mai bun caz, vor dezvolta o frica teribila de a se mai exprima.

| Victoria18 a răspuns:

Logic ca poti patii ceva. Doamne, ce intrebare! Ma uimiti cu intrebarile voastre.

| Lostlyric a răspuns (pentru Victoria18):

Mergi la vaccin, Necunoscutu. Victoria18, cred ca scopul site-ului e de a oferi ajutor prin raspunsuri. Ajutor. Asa am ajuns eu pe site. Cand un destept a raspuns la o intrebare si m-a ajutat foarte mult. Nu cred ca scopul site-ului e de a face misto de membri. Din 565 de raspunsuri ale tale, doar 29 de raspunsuri au fost castigatoare. Nu pun la indoiala faptul ca te enerveaza intrebarile stupide si ca esti o persoana inteligenta, dar nici nu esti de ajutor subliniind cat de ignoranti sunt oamenii. Am vazut intrebari si mai tampite de atat.

| lilianaadelina a răspuns:

Du-te si fa-ti un vaccin antitetanos preventiv cat de repede poti