| Necunoscutu92 a întrebat:

Ajutooor m-a muscat calelu (pui) meu De deget cu un colt m-i-a curs puti sange dar una dinte faza nasola e ca ei nu au fost inca deparazitați si nu a avut nici un vaccin facut pot sa pățesc ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Necunoscutu92 explică:

Scuze am greșit acolo m-a muscat câinele meu (pui) si da a curs puți sange

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Mergi sa ti faci un atitetanos preventiv ca daca catelul nu a fost vaccinat te poti imbolnavii, dar cîinele a fost afară? Sau il ti in casă?

| Necunoscutu92 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Il țin in casa