| ihavenoname000 a întrebat:

AJUTOR.de o saptamana de zile imi ies bubite, cam cate 5-6, mai mari sau mai mici cele mari cam cat apropii degetul mare de cel aratator, ma mananca 2 maxim, apoi dispar si apar altele..Am avut pe gamba, pe coapsa pe solduri pe antebrat si pe fata.Am luat Claritine 3 zile dar fara vrun rezultat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună seara! Aceste bubițe ies din stomac, atentie mare la ce mănca ti, poate ave ti alergie la carne, ouă brînză, doar un medic vă poate spune ce ave ti si totodata va dă si un tratament adecvat, ce virstă ave ti, sunte ti fată sau băiat, inainte pe vremea mea, prin anii 80 era la farmacie clorocalcin pentr u bube urticarie, si luai acest medicament sirop era cu un gust amar, dar i ti treceau bubele in 2, 3 zile, acum cu o sumedenie de medicamente nici nu stii ce sa i ei sa fie si eficient.

| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fie vorba de alergii. Cel mai bine ar fi sa mergi sa consulti un doctor.

| ihavenoname000 explică:

*2 zile maxim