| Patricia96 a întrebat:

Ajutor! Mi-a aparut pe mamelonul stang, un fel de cos(seama, dar nu este) ...care este putin putin umflat...ce oare sa fie :-( nu mai pot de frica Vi s-a intamplat? va rog, spuneti-mi! multumesc enorm

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Îl lași în pace câteva zile pentru a-i urmări evoluția, și dacă doare, se schimbă la culoare, etc. mergi la mediul de familie.
Sănătate!
Pa, pa.

| Patricia96 explică (pentru Legiuitoarea):

Off...chiar maine vreau sa ma duc!
Nu ma doare si este de cul.rosie.multumesc enorm

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Patricia96):

Bună din nou.
Atunci este și mai bine, dar nu trebuie să te panichezi atât de tare.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| Patricia96 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc scumpo :*

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Patricia96):

Bună iar.
Cu multă plăcere, mâine după consult să-mi dai de veste ce ai făcut!
Pup.
Pa, pa.

| Patricia96 explică (pentru Legiuitoarea):

BIneinteles :* te pup:*

| Patricia96 explică (pentru Legiuitoarea):

Am fost astazi:d dotul a fost de la o simpla rACEALA.Nimic grav.pup:*

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Patricia96):

Bună.
Ce treabă are răceala cu problema de la sân?
Pa, pa.

| Patricia96 explică (pentru Legiuitoarea):

Păi se face un nodul ..nu stiu exact. ceva gen mi-a spus doamna doctor :, stai linistita nu se intampla nimic, daca spui ca nu esti inainte de menstruatie inseamna ca ai racit, mamografie nu iti face nimeni la varsta ta, sa face numai la femei dupa 40 de ani. Poti sa iai un nurofen si evantual un antibiotic 5 zile, oxacilina sau ampicilina, un comprimant la 6 ore.N

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Patricia96):

Bună din nou.
Se poate face ecograf mamar și se poate de la vârste mici deoarece este pe bază de ultrasunete, nu este invaziv.
Ai grijă de tine, sănătate!
Pa, pa.

| Patricia96 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc.te pup.o seara buna draga mea

12 răspunsuri:
| RuxyzLOL a răspuns:

Trebuie sa-l lasi.Nu te agita! Stai calma... happy

| Patricia96 explică (pentru RuxyzLOL):

Multumesc. dar nu pot..de fel sunt stresata si agitata...maine ma voi interesa ce am! pup