| Jameson a întrebat:

Ajutor! Miam prins luni degetu mic la o usa partea cu unghia si acu ma doare groaznic. De marti a inceput sa se invineteasca sub unghie si acu e negru. Ce sa fac sa nu se infecteze si nu ma mai doara. crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Mergi la spital repede.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Spala cu apa oxigenata sa nu se infecteze, unghia o sa cada si o sa ti creasca alta, nu te speria

| ReiVaN a răspuns:

Pune niste batiste ude in congelator sau niste gheata pe deget si nu te mai doarebig grin...bine cat timp tii alea pe deget nu doare da macar asa poti sa adormi.

| catalina98 a răspuns:

Pai e cv normal dal cu alcol sanitar, dar sa stii ca iti va cadea unghia si iti va creste altabig grin