| Adramelech_Satana_1998 a întrebat:

Azi mi.am prins degetu in usa de la clasa si din pacate mi.a lovit ff tare unghia.E lovita tare si mova si a curs cff mult sange.Am fost la cabinet si m.a dezinfectat si mi.a pus bandaaj de3ori.Imi va cade.a unghia, mi se va infecta s.au cum fac ca sa nu se infecteze?
ajutor pls
d.au funda

3 răspunsuri:
| AnaaaaaConstantin22 a răspuns:

Stai linistit! nu ai de ce sa fi ingrijorat! intr-o saptaman o sa-ti treaca, de infectat, nu are cum sa se infecteze pentru ca nu este o rana foarte deschisa! cand ajungi acasa, pune-ti o compresa cu apa rece/gheata si stau cu ea, dupa, du-te la farmacie si cumpara-ti bandaje ( in caz ca nu ai ) inmoaie bandajul in betadina sau spirt, si stai asa, durerea v-a disparea cu timpul, si in aporoximatv o saptamana, o sa-ti treaca, daca respecti ce-am scris mai sus. incearca sa ai mai multa atentie si mai multa grija de tine pentru a evita alte accidente ( poate chiar mai grave ) in viitor happy

| Adramelech_Satana_1998 explică (pentru AnaaaaaConstantin22):

Mersi,am fost si la urgenta si asta au facut si ei si acum ma ajut singur acasa cu calmante si bandaje...
:* :*

| AnaaaaaConstantin22 a răspuns (pentru Adramelech_Satana_1998):

Cu placere happy