| IonelaBianca a întrebat:

AJUTOR TPU! Ma dor sfarcurile la atingere, dar nu si sanii, CM trebuie sa soseasca in 2 saptamani. Eu nu cred ca sunt insarcinata deoarece m-am protejat. De asemenea am o durere cand urinez si doar odata am observat fasii mici de sange pe hartie. Va rog sunt speriata sper ca nu e sarcina.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| StartingANewLife a răspuns:

Dacă spui că te-ai protejat, atunci nu are sens să te streseze eventualitatea unei sarcini. Infecţia urinară presupune o culoare intensă şi uniformă a urinei, sângele pe care l-ai observat pe hârtie provine de la un traumatism local, probabil o zgârietură. Dacă ai avut parte de un act sexual uşor agresiv, atunci se explică atât picăturile de sânge din zona vaginală cât şi durerea la nivelul sfârcurilor(în cazul în care partenerul le-a muşcat sau le-a strâns foarte tare cu degetele). Eu aici mi-am dat cu presupusul, dacă aşa s-a întâmplat, nu ai de ce să-ţi faci griji.
Totodată, dacă situaţia presupusă de mine nu este reală, din nou nu cred că este cazul să te panichezi atâta timp cât susţii că te-ai protejat în timpul actului sexual.
Multă sănătate!

| marin81 a răspuns:

Poate ai vreo infectie(urinara)/ Mergi, dca banuiesti ca esti gravida, cumpara un test de sarcina/ Daca nu esti, fuga la medicul de familie si o sa iti rezolvi probloema acolo

| xBlueAngel a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi cat mai repede la medic sa te consulte.

| shadow21 a răspuns:

Ai putea sa ai piatra la sani este ceva normal dar nu si sangele care l-ai gasit pe hartie. Du-te mai bine la un medic

| CoolGirlPug a răspuns:

Du-te repede la farmacie si ia-i un test de sarcina, dacă nu esti însărcinată, mergi la doctor