| MariaElenaStoicescu2 a întrebat:

AJUTOR URGENT! Bunicul meu a facut un preinfarct si s-a lovit la cap in urma unei caderi. A fost internat ...in fine. Timp de doua luni, a stat aproape numai cu fata in sus astfel la baza fundului facandu-se o buba. Buba aceea a inceput sa se inrautateasca si acum e rana deschisa. Nu curge sange, dar "se mananca pielea, carnea". Cine ma ajuta? Tratamente? Ce sa facem?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
1 răspuns:
| sarulesti a răspuns:

Pt astfel de rani pe care le-a avut bunicul meu atunci cand a fost cazut la pat am folosit Aloe First de la Forever, este cam scump dar merita banii, l-am folosit si eu si este chiar super ok.