| AnneCyntia12 a întrebat:

AJUTOR VA ROG. URGENT
Acum 3 luni am tras prima oara un fum dintr-o tigara, iar acum o saptamana am tras 2 fumuri dintr-o tigara. Iese la analize? Ce pot sa fac?
Ps am doar 14 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| UddryKK a răspuns:

Depinde ce analize faci, dar pentru cateva fumuri nu iese, doar daca fumezi des, se va vedea la radiografie, in rest nu se vede, iti recomand sa nu mai fumezi, daca sunt analize de sange nu va iesii, fiindca tot fumul se duce in plamani, ti-am zis, doar daca faci o radiografie la plamani se vede (daca fumezi des)

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dacă ești speriat de 2 fumuri de ce le ai mai tras?

| ParisHilton a răspuns:

Daca ai tras 2 fumuri nu are nimic, si ei am tras dar nu mi-a placut mie.

| Lin_Mada_1997_pxQQ a răspuns:

La analize nu iese, doar daca faci ecografie la plamani.

| alex15ccc a răspuns (pentru Lin_Mada_1997_pxQQ):

Si cum mai exact se vede la ecografie? cred ca tu nu stii ce este o ecografie. la plamani, de obicei, se face radiografie din cate stiu eu.