| mardeamor a întrebat:

Ajuttooor un remediu pana luni cand ajung la dentist pentru o masea care i-a cazut plomba si acum are in ea crescuta o bucata de carne/gingie dar prea mare si apas pe ea cu dintii ce sa ii fac sa se mai retraga putin? pare super inflamata? si ce imi va face la dentist? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

I a augmentin, ai o infectie. Toate bune, multă sanatate

| Ottakringer a răspuns:

Am patit si eu la fel. Dar odata in timp ce mancam s-a rupt bucata aia de gingie sau ce e si mi-a curs un pic de sange apoi gata. Dupa 2 saptamani iar aveam dar a disparut dintr-o data nu stiu cum laughing Prima data ma gandeam ca trebuie sa imi taie gingia dar meh nu. Dispare ea singura la fel cum apare.

| GeorgescuFlorin20 a răspuns:

Buna!
Pune pe un băț de urechi propolis si pune acolo pe gingie o sa se retraga.
Sper ca am ajutat. O zi buna!