| Unicucebeea a întrebat:

Alergam si am alunecat pe iarba uda. Mi-am luxat piciorul,nu pot calca,mi-am pus varza [asta mi-a pus mama,ca cica ei ii face bine ] si peste o fasa elastica, credeti ca maine la scoala voi putea calca? macar pe varf sau calcai? puppy dog eyes In cat timp miar trece
P.S.:Nu s-a invinetit,nu e fierbinte, nu s-a umflat. atat ca ma doare.

Funda puppy dog eyes

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine du-te le Medic si nu te du la Scoala. Iti urez insanatosire grabnica happy
".A scris Mâţa Din VeCeU."

| andrw1929 a răspuns:

Cred ca da intr-o zi doua te refaci am patit si eu de multe ori... funda?

| BogdanVasc a răspuns:

Si eu am patit. Iti trece in minim 4 zile. Ca sa-ti treaca mai repede, incearca sa umblii cat de mult, as te obisnuiesti inapoi. Daca crezi ca poti umbla pana la scoala, du-te, dar nu fugii (nu face sport, activitati sportive).
Nu te speria, nu e nimic grav.

| LuMix a răspuns:

Nu vei putea sa mergi maine la scoala cel mai bun lucre e sa te duci la medic

| Tripleevil a răspuns:

Pai daca e doar luxat in 4-5 o sa poti alerga asa maine eu zic ca vei putea merge la scoala.