| niculescu16081994 a întrebat:

Alta metoda in afara de steroizi pentru marirea masei musculare nu exista? Dau funda la cel care stie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| alem a răspuns:

Sala! C in rest nu prea cred ca mai sunt sigur

| Cosmin86 a răspuns:

Sigur ca exista, suplimente bogate in proteina. Dar pentru a-ti recomanda ceva trebuie sa dai mai multe informatii, varsta, greutate, buget. Ca e aiurea sa recomanzi cuiva pur si simplu "creatina" si aia e.

| ionutzul31 a răspuns:

Sunt tot felul de vitamine la magazinele specializate, dar cea mai buna chestie e creatinA(asta pentru ca nici nu iti freaca organismul cum o fac steroizii).Cel mai bine e sa iei creatina cu inca ceva, de exemplu e un supliment numit "Explode" sau ceva de genu, care iti dilata venele pentru a se putea bune mai bine masa musculara.Asta si creatina fac o treaba foarte tare.Cheers!winking

| niculescu16081994 explică (pentru ionutzul31):

Ionut tu de unde stii? ai incercat

| niculescu16081994 explică (pentru ionutzul31):

Ionut tu de unde stii? ai incercat uite id meu de mess ca sa putem vb te rog mult marius_gold_94

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutzul31):

Creatina Nu e vitamina mah, tu chiar esti complet pe langa.

Si ce spui tu e supliment pre-antrenament, mult mai putin important decat o proteina post-antrenament.

Apuca-te de sah, nu ai nicio treaba cu sportul asta.

| catosp a răspuns:

Ba da... exercitii intense cu greutati mari si pauze de 2-3 zile pentru a lasa muschiul sa creasca, deoarece in timpul unui antrenament de forta, microfibrele musculare se rup si in timpul odihnei acestea "se lipesc" si cresc, dar cel mai import e exercitiul de forta care trebuie sa contina antrenarea unei grupe mari de muschi si o grupa mica de muschi (EX: exercitii pentru spate si exercitii pentru bicepsi), si bineinteles mananca mult.

| Beatris123 a răspuns:

Uite am un site cu citeva metode... poate te ajuta http://www.sfatulmedicului.ro/......-musculare
sper sa te ajute

| cristinamarin12 a răspuns:

Poti incerca asta
http://track.probolan50.ro/product/Probolan-50/?pid=116&uid=1440
La mine au functionat dar e posibil sa fie si in functie de organism!