| Mariiam a întrebat:

Am 1,62 înălţime şi 48 de kile, şi sincer, aş vrea să mai slăbesc puţin, nu mi se pare deloc că am o greutate prea mică, mă văd grasă poate pentru că am fost grasă în copilărie, mă obsedează serios treaba, şi nu ştiu ce să fac! Help?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa te duci la psiholog. Esti usor subponderala si daca nu vezi asta, inseamna ca ai o problema de imagine a propriei persoane.

| antimulte a răspuns:

Esti bine, ai ramas tu o cu o idee din asta din copilarie, daca iti mentii greutatea asta sub control, nu trebuie sa mai faci nimic altceva.

| alincik900 a răspuns:

Trebuie sa incerci sa te iubesti pe tine si sa te simti bine asa cum esti http://alincik-md.blogspot.com/p/am-hotarit-sa-scriu-despre-cum-ma.html

| wasambi a răspuns:

Salut! happy Tie n-ar trebui sa te intereseze parerea celorlalti. In principiu, trebuie sa te simti bine in pielea ta si atat. Ai o greutate ideala, chiar n-ar trebui sa incerci sa slabesti.

| alina030206 a răspuns:

Nu cred ca esti grasa poate un pic dar cred ca ar trebui sa iti faci un regim sanatos, sa faci sport in nici un caz sa nu te infometezi

| DianaMaria17 a răspuns:

Eu as da orice acum sa am 1, 62 si 48 kg. big grin. Dar am vreo 1, 67 si 66 kg laughing... Am nascut luna trecuta...
Anyway, cred ca areti fff bine la inaltimea si greutatea pe care o ai. Sincer, nu trebuie sa slabesti!

| GabriielOffice a răspuns:

Nu vad de ce trebuie sa slabesti, poate e obsesia ta. Oricum incearca sa faci niste miscare ( role, plimbari, bicicleta poate sa te duci si la atletism daca te simti in stare ).