| addelinaa a întrebat:

Plz helpp:X:X:X:X:X[FunDoAcA]Buna tuturor! Am o mica problema, eu, sunt fata am 12 ani[ in sept fac 13] am o inaltime de 1, 50 si o greutate de...whistling...56 de kg:Credeti ca sunt muult prea grasa, mie nu mi se pare deloc dar cand ma int cu unii imi zic"Vai ce te-ai ingrasat"laughingMa simt f prost, am burta putin mai mare, cum pot scapa de ea?thinking

Răspuns Câştigător
| khrys a răspuns:

Incearca sa renunti la Fast-food(daca mananci acolo). Mananca mai putina paine(daca mananci), mai putine prajeli(daca mananci), si mai putine dulciuri (daca mananci). Mai am un lucru poti sa manaci toate cele de mai sus in cantitati ft mici si sa nu le combini ex: dupa o farfurie de supa un baton de snikers si dupa sa mananci friptura, nu.Deci poti manaca de vreo 5 ori pe zi dar in cantitati ft mici si nu amestecate. Partea a doua daca poti sa faci sport du-te in parc la un bazin sau unde poti tu si incearca sa faci sport. Sper ca ti-am fost de ajutor!

6 răspunsuri:
| Oanny a răspuns:

Abdomene...sau exercitii cardio, trebuie sa te anunt ca exercitiile cardio sunt chiar foarte bune si vezi rezultate din prima saptamana
http://www.youtube.com/watch?v=zHt_aZYH0Jk&feature=related uite pentru abdomen, sper ca ti-am fost de ajutor

| Casiana a răspuns:

In ziua de azi toate fetele au gandurile si temerile ca "nu sunt perfecte". Si nici nu veti fi dragele mele, fiecare am mici defecte fize sau psihice, pe care trebuie sa le acceptam, cine ne place cu adevarat vede dincolo de ele; asa ca numai fi complexata, si nu te gandi la ele!

| lolly a răspuns:

Pai prin sport, mergi si tu la sala happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani o inaltime deaproximativ 1. 58 si am cam 50 de kg... dar cred ca nu ar mai trebuie sa mananci dupa ora 7 seara si... nu cred ca esti foarte grasa, se mai intampla, sunt altii si mai si.

| Andrei 123 a răspuns:

Arunca-te.

| seriosule a răspuns:

Esti cam plinuta ar trebui sa reactionezi imediat... altfel...