| love_2286 a întrebat:

Am 1.81 si 61kg nu sunt grasa dar am gusastraight face? dc oare? daca mai slabesc mult o sa ajung anorexicastraight facenu stiu ce sa ma mai fac cu ea pe zi ce trece parca mi se pare si mai urata si inesteticacryingfac si sport, mananc sanatos. n am idee dc sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai consultat endocrinologul, analize de sânge?
Pa, pa.

| chibiusa a răspuns:

Buna.
nu esti grasa si oricat sport vei face de gusa nu vei scapa.
asa e o colega de-a mea, asa s-a nascut cu gusa.
nu poti sa scapi de ea decat cu operatie.

si fa-ti un control, sa nu cumva sa ai cu tiroida.

take care

| love_2286 explică (pentru chibiusa):

Nu m am nascut cu ea mi a aparut de anul trecut ca pana atunci nu am avut si chiar pe vremea aia aveam 64kg

| chibiusa a răspuns (pentru love_2286):

Daca ti-a aparut dintr-o data si nu din cauza ca ai fost supraponderala, inseamna ca este o problema medicala si te sfatuiesc sa consulti un medic.