| anonim_4396 a întrebat:

Am 12 ani si in jur de 42 de kg. Ce sa fac ca sa slabesc? Eu deja am redus din mese, adica mananc doar de 2 ori pe zi, iar acele mese sunt mici. La dulciuri am renuntat, mai mananc asa foarte rar si cu chipsurile la fel. Daca ati citi intrebarea anterioara care am pus`o ati afla si de ce vreau sa slabesc. big grin dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Misshaa a răspuns:

Eu una nu ma infometez.nu mananc pentru ca nu vreau.Ar trebui sa nu te mai gandesti la mancare si sa uiti de ea in timpul zilei.Clar, cand ti-e foame mananci. Uite, eu mananc des legume si fructe, lactate si carne.Nu am probleme cu greutatea, dar asta imi place sa mananc.Clar, fara abuz.Deci, gandeste-te ca nu trebuie sa ti se para un chin reducerea mancarii spre binele tau! Bafta! Inca cevaa, fa mult sport: ajuta extrem de mult

13 răspunsuri:
| Fiction a răspuns:

Nu tine seama de ce a zis tatal tau si iubita lui.Sa stii ca nu esti deloc grasa.Te rog eu, nu slabi. Daca le-ai vedea pe astea de la mine din clasa..niste bete.

| XatomisX a răspuns:

Sa te masturbezi eu duce la slabirewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum naibi sa fii gras la 42 de kg? Adica cum? AI 1, 32 metri? Aoleu ce piticanii.Eu am 12 ani si am 1, 77.

| edy79 a răspuns:

Nu e posibil, greutatea se va micsora pentru ca o sa cresti si o sa te dezvolti.

| oxxy05 a răspuns:

Deci voi ma omorati cu intrebarile astea. Eu la 12 ani ma jucam cu papusile si stateam cu nasul in carti si mancam ce imi punea mama pe masa si voi vreti sa slabiti. Sunteti in crestere mama si aveti nevoie de vitamine si minerale! Nu va mai infometati acum ca va imbolnaviti peste 3-4 ani de nu mai scapati. Uite eu cand eram de varsta ta nu eram cuminte si acum la 18 ani iau pastile care le ia bunicamea la 80 de ani. Mancati ce aveti chef dar totusi nu exagerati si lasati prostiile astea cu slabitul de la varsta asta ca peste cativa ani ajungeti anorexice sau obeze pentru ca vi se va deregla foarte tare organismul daca nu il alimentati cum trebuie. Tie abia acum incepe sa ti se deschida ochii cum se spune. Bucura-te de copilarie ca nu o sa mai ai prea multa si ai grija d sanatatea ta. Te-a auzit maicata ca vrei sa slabesti? Nu te supara pe mine dar pe bune. Eu ti-am zis, tu faci ce vrei dar o sa vezi ca va fi ca mine. O seara placuta!

| DyaLove a răspuns (pentru oxxy05):

Da stiewinking ma rog. Mersi pentru sfat.

| laure_3087 a răspuns:

Nu ai mult, dupa parerea mea, si sfatul meu ar fi sa mananci mult, dar sanatos. Daca mananci putin nu rezolvi! Numai manca inainte de 7 seara, mergi la alergat prin parc, mananca cat mai sanatos, asta insemnand si carne dar cu o salata si mancare gatita fara multa sare si paine.

| HaoseBrap a răspuns:

Mai bine apucate de ceva sport care sa te faca mai inalta decat sa devii mai slaba decat esti acum...

| aceeasi a răspuns:

Greutatea ta este una normala, chiar perfecta pentru varsta ta, asa ca potolestete cu slabitul si nu te mai consuma atat!
Eu peste 3 luni fac 13 ani si am 37 kg. Nici ca mine nu cred ca ai vrea sa fii.

| DyaLove a răspuns (pentru aceeasi):

Ba cred ca as vrea.batting eyelashes

| bianca5599 a răspuns:

Cat mai vrei sa slabesti? vrei sa fi schiloada? I-a si mananca cat trebuie, o colega tot asa a patit si a ajuns la spital.

| RainbowColor a răspuns:

Pai fa exercitii de doua ori pe zi. Dimineata si seara. Nu manca peste 7 seara. si cam atat. nu e greu

| Brian4ever a răspuns:

Glumesti nu? Greutatea ta este normala nu poti zice ca esti gras absolut deloc..pt 12 ani eu zic ca esti inca prea slab...