| Dragoselgwns a întrebat:

Am 12 ani si ma uit la fenomene stranii de pe discovery si alte filme cu fenomene paranormale.Am o frica in mine inainte sa ma culc.Cate odata imi e frica de intuneric. spuneti-mi cum scap de firca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
188 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am 10 ani si ma uit la Fenomene stranii si nu imi este frica deloc si ma mai uit si la mortii de la Tv Discavery stii tu cine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani si ma bag sub patura pana adorm glumeam nu mi-e frica chiar daca sunt adevarate ce pot sa-mi faca.glumeam ma bag sub patura pana adorm si ma gandes la lucruri care ma fac sa rad sau. vorbesc de una singuraa. aaaaaaa ma omoara o stafie... ajutorrrrrrrrrrrr

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

si eu ma uit sunt fata si am 11 ani nu imi este frica deloc si nu ma sperii in timpul episodului.pentru mine este cao distractie. si verisoara mea s uita si are 17 ani. amandouara dne place laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Canta un catec in mintea ta si gandeste-te la ceva frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te uita in fiecare saptamana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga muzica si canta sau dormi cu mama sau cu tata in pat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta este doar imaginatia ta stiu ca iti este frica ca si mie uneori dar trebuie sa inchizi ochii si sa-ti imaginezi ceva frumos sau daca nu merge atunci nu mai trebuie sa te mai uiti la fenomene stranii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi unele persoane ne uitam de curiozitate...chiar si copii se uita. dar curiozitatea asta nu e bine la o varsta asa frageda, copii reusesc sa adune frica in ei si ramai inchisi in suflet, n-o sa mai poata comunica cu cei din jur cum au facut-o pana acum.
sti ceva...mai bine toti copii uitati-va la o comedie si o sa va simti mult mai bine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu am 10 ani si ma uit cam de 5 luni la acest program dar nu mi-a fost niciodata frica pentru am gasit o solutie sa alung teama.
de fiecare data cand se termina ma uita la desene 5 min. E zack si cody imi plac.
ei oricum sper ca te-am ajutat. dar am vazut ce prostii debiteaza unii : sa stai pe mormantul familiei tale etc.doamne ce stupid
oricum paaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu cum scapi de frica nu te mai uita daca esti asa de cacacios!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce sa-ti fie frica? Nu te mai gandi! gandeste-te ca te-ai uitat la ceva amuzant si eu scap de frica cand imi imaginez ca pot face tot felul de lucruri si adorm imediat.
Dar daca nu rezolvi astfel nu te mai uita!
Sper ca te-am ajutat papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere in Dumnezeu el te va ajuta de cate ori ii vei cere asta crede-ma.Eu cand ma bag in pat inchid ochii si poate e un pic ciudat dar ma gandesc ca am super puteri ca pot sa zbor... orice asta ma face pe mine sa uit. Sper ca te-am ajutat pupici!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey, si eu ma uit la fenomene stranii, si imi f frica dupa ce ma uit la ele. Frica, ti-o faci singura, ea nu exista! e imaginatia ta! incearca sa nu-ti imaginezi porcariile alea si sa nu te mai uiti cu toate ca parca ar fi un magnet ...incearca, si nu uita ca frica nu exista, ci tu o provocihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io am 11 ani si ma uit la filme horor seara si eu m-am obisnuit dar odata m-am uitat la filmul The.Grudge.3 nu am putut sa rezist nici la jumatatea filmului si am zis rugaciun si m-am calmat tare incearca si tu spuneti rugaciunile in fiecare noapte si o sa te calmezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite in loc de filme horror schimba de exemplu comedie si eu am avut problema asta acum 3-4 ani si pur si simplu imi ziceam ca nu are cum sa existe asa ceva fix la mine in casa eu acum nu mai am probleme ma uit la filme horror gen Halloween si nu am nimic dar atunci cand crezi ca nu mai poti sa scapi du-te la un psiholog o sa te ajute dar nu trebuie sa te sperii asa de rau pentru niste chesti care nu sunt reale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te gandesti la altceva dupa ce te uiti la emisiune, si eu ma uit si ma gandesc ca asta se intamla acolo nu la mine in casa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa pauze ...sa nu te mai uiti saptamanal...eu am 14 ani la fel ca si tine la 12-13 animi-a fost frica dar am lasat cu timpul filmele stranii iar acum daca vad un film de groaza nu mi-e frica sa dorm cu stolurile trase singura sau sa stau singura acasa pana la 00:30 ana-maria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma cum exista dumnezeu asa exista lucifer, daca exista bine asa exista si rau programu de pe discovery e adevarat te invata cum sa scapi de rau si sa stii de la mine ca astea exista am constatat din propria experienta dk vrei tinem legatura istvan.style

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

0k! Sa stii ca chestiile astea nu exista sau poate ca da dra ii ai pe parinti tai care daca te ataca ceva vor veni repede. Si in plus va trebui sa te temi cand vei afla ca inainte de a te muta tu a mai locuit cineva. Daca e asa atunci spiritul te poate bantui.Atunci trebuie sa iei masuri urgente! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prost daca te uiti la asa cevalaughing
ba tampitule

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am aceeasi problema, dar mie imi este frica doar la fenomene stranii. chiar daca iti plac nu te mai uita la ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nam cum sa te ajut...eu una nu stiu ce e aia frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt miruna si am 13 ani si mie mai imi e frica de intuneric.eu scap de frica aprinzand veioza si dand pe un program care imi place la televizor.si apropo si eu ma uit la fenomene stranii si ma mai uit si la mesaje de dincolo. tie iti plac filmele astea de groaza cu fantome?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt miruna si am 13 ani si eu ma uit la fenomene strani si ma mai uit la mesaje de dincolo. mie imi plac filmele astea cu fantome tie iti plac? si eu ma mai tem de intuneri dar mie imi trece cand aprind veioza si dau drumu la televizor pe un program care imi place si care nu e de groaza. dupa ce uit de fanome inchid televizorul dar nu stiu de ce las veioza aprinsa.PA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna sunt miruna si am 13 ani si eu ma uit la fenomene strani si ma mai uit la mesaje de dincolo.mie imi plac filmele astea cu fantome tie iti plac?si eu ma mai tem de intuneri dar mie imi trece cand aprind veioza si dau drumu la televizor pe un program care imi place si care nu e de groaza.dupa ce uit de fanome inchid televizorul dar nu stiu de ce las veioza aprinsa.PA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te uiti la asa ceva si nu trebuie sa crezi an asa ceva scuzzzze da daca crezi an asa ceva te poate bantui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti dependent de fenomene stranii ca mine da mai incet sonorul ia-ti cu tine o lanterna sau lasa toate becurile din camera ta aprinse trage perdeaua si cand dormi lasa lanterna un bec ceva aprins.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa nu te mai uiti la fenomene stranii daca nu stii sa faci deosebirea ca acele intamplari sunt doar niste inventii ale unor regizori buni care stiu sa ofere publicului ceea ce vrea sa vada. Si daca ne-am gandi de exemplu ca poate ar fi adevarat ce se intampla in filmele astea de ce nu apar asa mereu pentru toata lumea, sa le vada, sa le simta furia? incearca sa nu te mai gandesti mult la asta ca apoi faci o paranoia si chiar vei avea impresia ca le vezi dar ele sunt doar in mintea ta. pa pa