| Dragoselgwns a întrebat:

Am 12 ani si ma uit la fenomene stranii de pe discovery si alte filme cu fenomene paranormale.Am o frica in mine inainte sa ma culc.Cate odata imi e frica de intuneric. spuneti-mi cum scap de firca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
188 răspunsuri:
| bumbuyacoxx a răspuns:

Si mie mi-a fost frica da din cauza lui scooby cu fantome si atunci seara adorm cu lumina de pe hol aprinsa si mie mai bine incearca si tu

| LucianRudareanu a răspuns:

Sa te caci pe tine de fric du-te dracu
nu te mai uita

| Andy_1377 a răspuns:

Si eu ma uit si uneori mi-e frica dar in fiecare zi eu ii spun mamei sa atea cu mine la culcare si am 2 ursuleti de plus care ma ajuta sa nu mai imi fie frica.

| Andy_1377 a răspuns:

Da

| Verescu_Alberta_Iulia_1999 a răspuns:

Nu te mai uita. Au trecut 6 ani de cand a fost pusa intrebarea, iar eu acum raspund... laughing))))))))))

| alicealice a răspuns:

Mdepp si eu ma uit la chestia asta, eu am 14 ani si sincera sa fiu si mie imi era teama la inceput, chiar si acum imi mai este dar rareori. Si eu eram foarte terifiata la inceput imi era super-teama dar inainte sa ma culc ma mai uit putin la televizor, la niste chestii dragute cum ar fi concursuri sportive ( nu ma refer la fotbal :gimnastica, patinaj pe gheata) sau ascult muzicawinking Oh, sa nu uit ma gandesc la ceva placut, ce ador tu ai putea sa te gandesti la vedete ta preferata si spuneti o rugaciune

| dragos2fumosul a răspuns:

In primul rand nu te mai uita, in aldoilea invigeti frica de fantome ca ele nu exista.Si eu ma uit la fenomene strani si am 13 ani, insa nu ma tem deloc.Asa ca nu ai dc sa te temi, daca tie frica nu te mai uita.