| Dragoselgwns a întrebat:

Am 12 ani si ma uit la fenomene stranii de pe discovery si alte filme cu fenomene paranormale.Am o frica in mine inainte sa ma culc.Cate odata imi e frica de intuneric. spuneti-mi cum scap de firca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
188 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

U psiholog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita sau sa stii ca intunericul nu te mananca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu te mai uiti la filme din acestea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte sa te culci si dupa ce se termina fenomene strani uitete 5 minute la ceva frumos desene animate sau ceva nu adormi cu gandul la ceva fioros sau de groazakiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Io ma uit la asa ceva de la 9, 10 ani si, nu ma speri, bine ca am momente cand mai aud cate ceva, si asta e frate pana la urma, c va fi va fi, chiar daca iti doresti sau nu asa ca incearca sa nu fi prea stresat cand te uiti la asa ceva si incearca sa iti invingi teama...BAFTA

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu te mai uita la ele incearca sa te gandesti la altceva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai u te mai uita uitete si tu la comedi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sal copilu asculta ce zice "daniela" eu am 15 ani si ma uit la fiecare emisiune de pe discovery si eu inainte aveam ceva frica in mine dar dupa mi-am dat seama ca n-am dc, daca vrei sa te uiti nu-i problema numa incearca sa nu-ti imaginezi ce vezi u acolo in realitate si sa nu crezi tot timpul ce vezi la tv...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu consider ca nu ar trebui sa te temi de ceva ce nu ai vazut niciodata si totusi este in mintea si in sufletul tau.Nu zic ca nu exista fantome, exista spiritele celor decedati care nu au gasit poarta lumii de dincolo si inca o cauta, iar alte spirite le este frica sa treaca dincolo deoare ce, ba sunt copii care au avut o moarte subita in casa respectiva, ba adulti care au facut tot feluri de crime in casa respectiva, iar fantomele celor ucisi vor sa-si caute linistea.Eu nu spun ca e ceva rau in a te uita la discovery, dar dupa aceea trebuie sa ai curajul sa umblii prin casa si sa spui mereu:"Eu am credinta in Dumnezeu si nici un spirit nu e mai tare ca El". Si mie mis-a intamplat sa vad ce se intampla cu o anumita persoana, atat noaptea cat si ziua.Eu simt daca e cineva in pericol sau nu.Nu stiu ce sunt toate acestea dar eu le dau la oparte fiindca nimeni, absolut nimeni nu e mai puternic decat Dumnezeu. Daca ai credinta mare si te rogi mereu o sa fi ajutat sa iti invingi teama, dar daca esti stab de inger poti fi o tinta usoara pentru spiritele hoinare.Asculta sfatul tuturor copiilor care ti-au scris si fi credincios.Si mie mi-a fost teama la inceput, dar acum dupa ce am descoperit ca cineva e acolo sus si ma ocroteste nu mai imi e frica.Asculta-ne sfatul si nu mai fi fricos, scuze, ca altfel...nu o sa reusesti.Si spune-ti tot timpul ca u esti proprietarul casei tale...nu ei.Mult succes si asculta-ne sfatul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu te mai uiti la fenomene stranii daca nu esti rezistent! in al 2 rand incearca sa te culci cat timp este lumina! si in al 3 rand sa nu te gandesti la lucruri urate si sa te rogi la dumnezeu

PS:eu ma uit de la 9 ani la fen stranii si am 11 ani si mie imi este putin frica da m-am obisnuitbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 9ani si ma uit la fenomene stranii pe discovery.eu scap asa: ma pun in pat si inchid ochii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit la fenomene stranii, e misto

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit pe discoveri la fantome si am 10 jumate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa uiti de aceLe filme. iar daca vrei sa le vizionezi, uita-te la ele cu o persOana aduLta. stiu cum e. si eu ma uit la fanomene stranii si la doctor G medic legist. mi-a fost putin teama la inceput dar acum am scapat de fRica big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu te mai uita si in al doilea n-are de ce sa-ti fie frica am 23 de ani si studiez fenomenele stranii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragos si eu urmaresc aceasta emisiune si...si mie imi este frica eu am 11 ani si ma numesc flavia. eu i-am zis mamei mele sa ma duca la psiholog, iar eu sa il intreb cum sa scap de frica si. daca lucrurile astea sunt chiar adevarate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ganestete ca totul e bine sau gandeste-te la ceva frumos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt pe domeniu. Intra pe id-ul meu si vorbimhappy miss.sirenia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita la astfel de emisiuni si roaga-te lui Dumnezeu sa iti ia frica, du-te la biserica sau la manastire, citeste vreo carte de rugaciuni, roaga-te in fiecare seara si asa sigur vei scapa de frica aceasta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit la fenomene stranii foarte des incearca sa nu te mai uiti si spuneti rugaciunea pentru ca acolo arata niste relatari din experientele oamenilor traite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine faci ...toata vitata uitate...laughing))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dormi cu lumina aprinsa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai iti spui in gand nu se intalmpa nimic si te gandesti la ceva frumos si o sa adormi incet incet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragos si eu ma uit la fenomene stranii si mie mi-e frica de intuneric sh mi frica inainte sa ma kulk ca eu ma gandesc ca poate vine vreo fantoma la mine si mi frica si ziua cand stau singura acasa va rog ajutati-ma sa scap de chestia asta cu firca va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi este frica de chestile astea sunt exact ca dragos da mie mi frica si ziua cand sunt singura acasa va ro sa ma ajutati va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai gandi la aceste lucruri si cand crezi ca e ceva in intuneric nu-ti fie frica asta e doar in imaginatia ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ce te-ai uitat du-te afara si plimbate timp de, zic si eu, 5 minute, apoi te duci in casa si... Bum! Nu-ti mai este frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica caci nu exista nimic sunt povesti paranormale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa te gandesti la altceva cum ar veni la o bunaciune dinaia goala sa vezi cum scapi de frica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi nu te uita la emisuni de genul acesta si te pui citesti o carete si in timp de citesti te simti mai bine fara frica cand te culci te gandesti la ceva frumos si adormi cu visul acelabig grin