| Dragoselgwns a întrebat:

Am 12 ani si ma uit la fenomene stranii de pe discovery si alte filme cu fenomene paranormale.Am o frica in mine inainte sa ma culc.Cate odata imi e frica de intuneric. spuneti-mi cum scap de firca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
188 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai hai sa iti zic poate ca nici eu nu sunt mai mare ca tine dar m-am luptat si eu cu problema aceasta.Cel mai bine ar fi sa incetezi sa te mai uiti la aceste "fenomene stranii" fiindca risti sa ajungi sa nu mai poti sta singur noptea in casa etc.si nu te mai gandi la ele atunci cand pur si simplu iti apar in minte noaptea in general si ai sa vezi ca totul o sa fie bine.Iti doresc mult succes si nu lasa teama sa te invinga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai hai sa iti zic poate ca nici eu nu sunt mai mare ca tine dar m-am luptat si eu cu problema aceasta. Cel mai bine ar fi sa incetezi sa te mai uiti la aceste "fenomene stranii" fiindca risti sa ajungi sa nu mai poti sta singur noptea in casa etc.si nu te mai gandi la ele atunci cand pur si simplu iti apar in minte noaptea in general si ai sa vezi ca totul o sa fie bine.Iti doresc mult succes si nu lasa teama sa te invinga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inchide ochii la partile infricosatoare

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pros fa-ti doar rugaciunile inainte de culcare lol WTF

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai te uita seara pe anale cu chesti de groaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te la ce iti place cel mai mult si nu te mai gani la asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti daca te sperie sa te uiti cu tatal tau ca eu asa ma uit si mie mi-e frica dar eu cant pentru a scapa de teama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, eu am aproape 10 ani si nu ma sperii prea usor! tu poti sa scapi de frica, dormind cu televizorul aprins sau sa nu te mai uiti la filme sau emisiuni cu fantome!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am 12 ani si tot ma uit la fenomene strani in fiecare noapte. Ca sa sti nu sunt reale. Sunt filmate case vechi si modificate filmarile pe calculatoare. Cel mai bine nu te mai gandi la fantome si frica e din cauza ta, adica e in mintea ta. BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu si eu ma uit si cateodata mi-e frica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi sa stii ca si eu ma uit spune o rugaciune inainte de culcare si o sa dormi linistit! ai sa vezi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te mai uita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te sfatuiesc sa te inchini in fiecare noapte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distrgeti atentia de la ceai vazut gandeste-te la ceva calm

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut sunt nicu am 11 ani si pot sa iti spun sa dai dreq la o parte fantomele.Si eu ma uit la fenomene stranii. mie imi place ep 10. dar nu iti mai fie tie frica.Acolo sunt americanii su Romanii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 11 ani si ma uit fara probleme. Daca iti e frica sa te uiti la fenomene stranii, mai bine uita-te la desene.La fenomene stranii nu e nimic de groaza, numai chiar episoadele cu demoni mai sunt ceva, da in rest... Daca la fenomene stranii iti e frica, sa te vad la Shutter...mai bine nu te uitahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani si ma uit de aproape 2 ani. la inceput mi-a fost frica dar apoi m-am linistit si uite ce am facut.Nu stiu daca o sa functioneze pentru tine dar ma gandesc ca sunt in acel serial si ca am putere si bat fantoma cu usurinta.Chestia asta ma face sa ma gandesc ca pot bate fantoma chiar daca ar aparea si nu-mi mai este frica.Incearca,poate o sa mearga.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma poate ajuta cineva si pe mine. dupa ce am dat raspunsul acela m-am dus in pat. M-am trezit la 2 noaptea sa ma duc la baie iar cand ma ridic din pat ma trezesc cu capul de tavan la o distanta de 3m in sus. N-am mai stiu ce e cu mine apoi si ca nu aveam cum sa sar atat.Ma poate ajuta cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 14 ani si tin minte ca primul episod l-am vazut acum vreo 2 ani intr-o noapte furtunoasa.Am fost foarte speriat la inceput apoi, parca eram obsedat de emisiunile astea.Pe internet numai le fenomene stranii ma uitam si la povesti cu fantome. Dupa un an vazusem toate episodadele iar in toamna lui 2009 am inceput sa ma indragostez de actritele care jucau in film.big grin Oricum frica nu imi mai era deloc si ma plictisisem deja de emisiune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu ai cum sa scapi e foarte greu trebuie sa iti invingi teama

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit la fenomene stranii si seara nu am nici 0 treaba chiar daca ma uit si imi plac f mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stiu cum e la 8 ani imi ere frica sa merg acasa ca era seara(vara) si stetem pane la 21; 00, chiar cand avem becul aprins ziceam ca vine baba cloanta si ma mancalaughing dar ma tot ducem fara lumina pe scari si nu se intampla nick asa ca nu exista ala de la fenomene strani is facute pe calculator nu exisata fantome si din astea. Asa ca sa nu iti mai fie frica de alea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum fac sa ma uit la precedentele filme de pe discovery?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandest-te la ganduri frumoase si la DUMNEZEU, a da incearca sa iti invingi teama asa cum am facut si eu.Am tot 12 ani, am avut aceeasi problema, dar cu acest sfat m-a facut sa inteleg ca nu am de ce sa-mi fie teama.Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu te mai uita la asa ceva daca te sperie.Si eu am 12 ani si chiar ma amuza fenomenele stranii nu stiu de ce dar asa sunt eu big grin tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna numele meu este calin alina si sunt psiholog. cel mai bine este sa nu mai urmaresti astfel de lucruri, in special de la aceasta varsta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incerca sa citestiin fiecare seara cate o rugaciune sipoate o sa fie mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu stiu uitate ca si eu am 13 ani si ma uit la asa ceva si cand ma culc nu mi-e frica pentru ca stiu ca jnu sunt adevarate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma uit la fenomene stranii si am 10ani dar dupa ce se termina si mie mi-e frica dar inchid ochi si incerc sa adorm, incearca.