| Anna220 a întrebat:

Am 12 ani si o luna si as vrea sa mai slabesc! Am 53 de kilograme.Mama spune ca nu am nevoie dar eu simt nevoia.Mi se pare ca picioarele mele sunt putin grase...Lumea imi spune sa nu incerc sa slabesc pentru ca nu sunt deloc grasa.Este normal la varsta mea (12 ani) sa am 53 de kilograme? Dar vrea sa mai spun ca am inaltimea 1.65 m

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Shtephanie a răspuns:

Nu trebuie sa slabesti, esti chiar slabuta.happy dar daca chiar vrei poti sa incerci sa nu mananci dulciuri, sa faci sport. fundita?big grin

6 răspunsuri:
| Ađřıαηηα a răspuns:

Hei ^^
Esti perfecta happy. La inaltimea ta poti avea pana la 55 de kilograme happy deci pot spune ca esti potrivita, insa daca vrei sa slabesti la picioare iti recomand sa faci genoflexiuni dimineata si searawinking si sa alergi desi nu cred ca ai nevoie happy
Sper ca te-am ajutat happy
Pa-pa wave happy

| positivity a răspuns:

Da, este absolut normal. La înălţimea şi greutatea pe care o ai eşti perfectă. Deoarece greutatea unei fete se poate calcula în felul următor:
(1), 65 - 10 = 55
Ar trebui să ai 55 de kilograme, dar este foarte bine aşa cum eşti acum.

| myruna2012 a răspuns:

Fata! Ce perfecta esti! Mentinete eXact asa Cum esti!

| Genessis a răspuns:

Dupa mine, nu mai trebuie sa slabesti.Mi se pare ca ai greutatea perfecta.Dar daca intr-adevar vrei, nu tine regim, nu e indicat.Mai bine abtine-te de la dulciuri, cipsuri, sucuri si alte prostii.Mananca mai multe fructe si legume.Ai sa vezi ca vei slabi.

| Krsz a răspuns:

Daca te gandesti logic, esti chiar sub numarul pe kg pe care ar trebui sa le ailaughing

| Anna220 explică:

Toate sunt raspunsuri bune!