| zizi000 a întrebat:

Am o problema. Eu consider ca sunt putin grasuta. E mult spus, dar pur si simplu sunt obsedata. Am putina sunculita pe abdomen, iar picioarele mele sunt putin groase(mai ales in partea de sus). Unele persoane spun ca e normal pentru inaltimea mea( am aproximativ 1, 56). Vreau sa slabesc cateva kg(am 49 si am 15 ani) si sa fie vizibil. Pentru abdomen am facut abdomene, dar sunt plictisitoare si nu prea dau rezultate. As vrea sa-mi recomandati o dieta care ati folosit. o si functioneaza. Oricat de drastica ar fi, vreau sa ma tin de ea. Am nevoie urgent, va rog!happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Eu am renuntat la mesle fixe, am mancat maxim 2 mese pe zi, mai mult sandwichuri si mere. putina paine si am slabit vreo 6-7 kg.de la 60.

| madalynaaa a răspuns:

Buna, eu am 12 ani si am 42 kg/// sint absolut normala si am inaltimea 1.40.nu ai dc sa te stresezi

| Michidutsa a răspuns:

Incearca cu o dieta asociata.
De ex. pe 7 zile :1) mananci fructe
2)Zi de orez. Orez cu ceva legume
3)Mananci iaurturi slabe
4)Sucuri de fructe preferabil de fructe proaspat stoarse
5)Legume:salata, mazare, rosii etc. poti sa-ti faci si o salata
6) Mananca peste preferabil fiert sau la gratar fara sosuri
7) cate putin din toate

din cate am auzit 4-5 kg pe saptamana daca te tii de treaba si faci si putina miscare, poate ti se pare prea drastica.
Sper ca te-am ajutat